Skip to main content Skip to search
Pn - Sob: 8:00 - 16:00
+ 48 608 321 396

Sezon wiosenny wysiewy w marcu

Sezon wiosenny wysiewy w marcu

Zbliża się sezon wiosenny, przygotujmy się do niego. Już w marcu możemy wysiewać wczesne odmiany marchwi. Dla zapracowanych dobrym rozwiązaniem będą nasiona na taśmie. Wystarczy rozłożyć taśmę, na której umieszczone są nasiona, przysypać ziemią, podlać i gotowe. Tak zasiana marchew nie wymaga przerywania. Ten typ nasion szczególnie polecam niedoświadczonym działkowcom. Można już wysiewać  wczesną pietruszkę, rzodkiewkę, bób, wczesny groszek, koper czy też rukole.
W mieszkaniu do doniczek i paletek, wysiewamy sałaty, pomidory szpinak , do późniejszego pikowania. Z mniej popularnych roślin warzywnych polecam: burak liściowy, roszponkę, rukiew wodną. Przy zakupie nasion kierujmy się renomą producenta oraz gramaturą. Warto też zwrócić uwagę na datę przydatności produktu.
W marcu również, przy korzystnej pogodzie, wysadzamy cebulę dymkę, ważne jednak by była dobrze wysuszona, wówczas nie będzie wybijać w pędy. Wczesne wysiewy przykrywamy włókniną, by przyspieszyć wschody. Każdemu klientowi gwarantujemy w naszym sklepie fachowe doradztwo przy zakupie nasion z naszej szerokiej oferty.

Comments are closed.